Зимові сади – актуальне рішення для тих, хто хоче створити унікальну кімнату на лоджії чи балконі. Також кімната стає чудовим замінником тераси. Завдяки сучасним рішенням можна зробити красиві та практичні приміщення, які стануть місцем відпочинку та релаксу. Пропонуємо розібратися із основними різновидами зимових садів, а також особливостями їхнього оформлення.
Особливості зимових садів
Головна складність при створенні зимових садів полягає у тому, що на невеликій площі потрібно розмістити квіти, різні предмети декору. Мініатюрні композиції ретельно продумують, заздалегідь підбирають рослинні композиції. Обов’язково враховується висота культур, особливість їхнього розвитку, форма листя, цвітіння.
Якщо приміщення невелике, тоді потрібно вдатися до прийомів, які візуально будуть збільшувати простір зимового саду. При облаштуванні зимових садів зі скляними стінами потрібно виводити їх у оригінальний масив зеленого кольору.
Оскільки площа таких кімнат обмежена, проектування складається у масштабуванні 1 до 25, 1 до 50 і 1 до 100. Це залежить від параметрів приміщень.
Популярні види зимових садів
Найбільш популярними видами зимових садів вважають:
- Буферні. Такі сади не опалюються, озеленення виконуються поверхнево. Головна ціль – естетична. Часто такі сади використовуються як буферна зона між вулицею і будівлею. Хоч приміщення і знижує теплозатрати, але повноцінною житловою кімнатою його не можна назвати. Щоб використовувати такий зимовий сад цілий рік, потрібно виконати теплоізоляцію. Розміри таких кімнат залежать від габаритів житлового будинку.
- Житлові зимові сади. Такий варіант саду використовується і для відпочинку, і для роботи. Тут є опалення, що гарантує створення комфорту. Використання скляних стін гарантує отримання красивого інтер’єру. Ідеальним варіантом стане вибір кімнати, яка виходить на південь. Для таких садів обирають рослини у горшках чи декоративних кашпо. Чудово доповнять інтер’єр стелажі, етажерки, полиці, різні декоративні елементи. Оригінально будуть виглядати флораріуми, оформлені мохом чи камінчиками.
- Оранжереї. Такі зимові сади створюють спеціальний мікроклімат, який ідеально підходить для розведення квітів. Приміщення повинно опалюватися, бути придатним для житла. Оранжерея не використовується для відпочинку чи релаксу. Тут колекціонуються екзотичні рослини, вони доповнюються фонтанами чи водоймами.
Визначившись зі стилем зимового саду, можна переходити до вибору матеріалів.
Які матеріали краще обрати?
Ідеальним варіантом для створення конструкцій вважають алюміній. Профілі із такого матеріалу легкі, вони не піддаються корозійним явищам, гарантують тривалий термін експлуатації, не загораються, є екологічно чистими.
Конструкція із алюмінію може бути різних розмірів, а використовуючи «теплу» систему, можна суттєво зекономити на опаленні у морозну пору року.
Дерево – не практичний варіант, оскільки вимагає постійної обробки за допомогою захисних фарб.
Компанія «Алуніт» гарантує створення відмінних зимових садів із алюмінієвого профілю. Це стане запорукою тривалого терміну експлуатації, відмінних характеристик, а також естетичного вигляду.