Завдяки обшивці балона можна покращити зовнішній вигляд кімнати, змінити його характеристики. Самостійно виконувати такий процес досить проблематично, тому краще звертатися до професіоналів. Замовити обшивку балкона у Львові пропонує компанія «Алуніт», гарантуючи бездоганну якісь виконання усіх робіт.
Але навіть якщо і звертатися до спеціалістів, потрібно розуміти, які матеріали потрібні для таких цілей. Найчастіше використовується вагонка, проте існують і інші варіанти. Пропонуємо розібратися із матеріалами та їх особливостями.
Критерії вибору матеріалів
Обираючи матеріали для обшивки лоджії, потрібно враховувати такі аспекти:
- Цінову політику. Перед придбанням того чи іншого матеріалу потрібно проаналізувати ціни. Різні компанії ведуть неоднакову політику цін, тому варто обирати найбільш оптимальний варіант, щоб ремонтні роботи не дуже позначилися на гаманці.
- Особливості догляду за покриттям. Доглядати за станом того чи іншого матеріалу повинно бути максимально просто і легко. Тому варто віддавати перевагу покриттям, яким не страшні вологі прибирання, а також тим, що добре відштовхують бруд та пил.
- Термін експлуатації. Матеріал має служити максимально тривалий час, зберігаючи свої основні характеристики.
- Рівень вологостійкості. Потрібно детально вивчити характеристики матеріалу. Надзвичайно важливо, щоб він витримував оптимальний вплив вологи, адже без вологого прибирання доглядати за матеріалом буде надзвичайно складно.
- Екологічність. У складі того чи іншого матеріалу не повинно бути компонентів, які погано вливають на природу та здоров’я людини.
- Теплоізоляцію. Матеріал повинен добре зберігати тепло всередині балкона.
Також важливе значення має зовнішній вигляд, оскільки кімната повинна бути красивою та гармонічно оформленою.
Варіант обшивки за допомогою вагонки
Вагонка – чудовий варіант для обшивки лоджій та балконів різних розмірів. Вона має ряд переваг:
- надзвичайно високий рівень екологічності, оскільки деревина не виділяє ніяких шкідливих компонентів, які можуть погано віддзеркалитися на природі чи стані людини;
- гарантія тепла, дерев’яна вагонка відмінно зберігає тепло, навіть при лютих морозах знаходитися на балконі буде досить комфортно;
- естетичний зовнішній вигляд, оскільки дерево оригінально виглядає, дозволяє доповнювати приміщення іншими стильовими елементами.
До недоліків вагонки із дерева відносять:
- погану реакцію на вологу, адже при високому рівні вологості вагонка дуже розбухає;
- актуальність обробки, оскільки матеріал потрібно весь час покривати спеціальними засобами, які зберігають вагонку від шкідливих мікроорганізмів, різних пошкоджень.
Вартість вагонки залежить від її особливостей. Наприклад, вагонка, яка випускається без сучків, коштує більше, аніж та, що реалізується із сучками. Найкращим варіантом вважається смерека, вона міцна, надійна та довговічна.
Особливості пластикової вагонки
Пластикова вагонка використовується, щоб обшивати будь-які балкони, попри рівень вологості у приміщенні. Чудовий естетичний вигляд має безшовний варіант вагонки. До переваг ПВХ-вагонки відносять:
- широкий вибір кольорів та відтінків, можна обрати найбільш оптимальний варіант, який чудово доповнить приміщення;
- відмінну міцність – ПВХ-вагонка не піддається різним деформаціям, навіть після ударів;
- стійкість до вологи – на поверхні не зможе розвиватися цвіль чи мікроорганізми;
- можливість маскувати комунікації, це дозволить максимально прикрасити інтер’єр.
Головними недоліками такого матеріалу вважають те, що під час транспортування конструкції можуть деформуватися. Перші дні після обшивки буде відчуватися специфічний запах, але за декілька днів він зникне.
Варіант обшивки за допомогою гіпсокартону
Гіпсокартоном дозволяється обшивати стіни і стелю на лоджіях чи балконах. Серед переваг матеріалу варто виокремити:
- високий рівень екологічності, оскільки матеріал не буде шкодити людському здоров’ю та природі;
- пластичність – гіпсокартонний матеріал легко розрізається, що дозволяє створювати різноманітні конструкції у кімнаті;
- високий рівень звукоізоляції, оскільки гіпсокартон здатен поглинати сторонні звуки;
- легкість монтажу, адже матеріал має невелику вагу, його легко транспортувати та встановлювати.
До недоліків гіпсокартону відносять високий рівень гігроскопічності, крихкість.
На чому зупинитися?
Обираючи варіант для обшивки, потрібно відштовхуватися від:
- площі балкону;
- особливостей конструкцій;
- ціни.
Якщо орієнтуватися на екологічність, то тут лідер – дерев’яна вагонка. Відштовхуючись від ціни, вибір падає на гіпсокартон, він дозволить суттєво заощадити. Шукаючи варіант, за яким буде максимально просто доглядати, варто обирати пластикову вагонку.
Не забувайте, що матеріали мають бути довговічними, якісними та гарантувати візуальну красу. Якщо самостійно визначитися усе ще складно, тоді можете проконсультуватися із нашими майстрами.