Щоб створити затишне приміщення на лоджії, необхідно обов’язково засклити її. Оскільки вітер, пил та дощі зі снігом не дозволять повноцінно насолоджуватися створеним куточком для релаксу чи зберіганням різноманітних речей. У цій статті пропонуємо розібратися із тим, як засклити балкон.
Які існують види засклення?
Перед самостійним склінням обов’язково потрібно ознайомитися із усіма тонкощами такого процесу. Потрібно визначитися із роллю балкона, оскільки від цього буде формуватися вартість та складність усього процесу. Засклення можна поділити на:
- Холодне. Сюди відносять встановлення дерев’яних конструкцій або євро-рам. Між вікнами знадобиться створення потужного утеплення, а скло потребує підсилення за допомогою якісного ущільнювача. Завдяки такому накриттю до приміщення не буде потрапляти вітер, бруд.
- Тепле. У такому випадку проводиться утеплення приміщення і ззовні, і всередині. Рами замовляють із термовставками. Від кількості склопакетів залежить рівень тепла у кімнаті. Обов’язково знадобиться регульована вентиляція, яка буде гарантувати надійний захист від виникнення конденсату.
Саме від призначення майбутнього приміщення і залежить те, як можна засклити балкон.
Вибір оптимального матеріалу
Перед тем як виконати скління балкону, потрібно розібратися із основними видами профілів. Дерев’яні рами використовуються все рідше, користувачі віддають перевагу пластиковим варіантам. До переваг дерева відносять натуральність сировини. Проте такий матеріал пропускає холод та досить вибагливий у догляді. Окрім цього, варто врахувати, що дерево не достатньо стійке до вологи.
Саме тому все частіше для скління балконів обирають алюмінієві вікна. До їхніх переваг відносять:
- сучасне дизайнерське виконання;
- високий рівень тепло- та звукоізоляції;
- просте та швидке встановлення;
- створення повної герметичності та нівелювання потрапляння бруду.
Алюмінієвий метал має невелику вагу та досить високу міцність. Матеріал є термостійким, він не горить, не псується від повітря та води. Рами із алюмінію мають тривалий експлуатаційний термін, їх не потрібно фарбувати. Доставляти та встановлювати такі рами досить просто. Також вікна із алюмінію гарантують чудову звукоізоляцію.
Самостійне скління балкону
Самостійно засклити балкон – досить складне завдання, проте можна виконати певну частину роботи і самотужки. Розберемося із цими процесами.
Розрахунки та виміри
Для самостійних вимірів потрібно звільнити парапет на доступ до стіни. Враховуйте і те, що може буде розбіжність до 10 сантиметрів. Тому заміри роблять у трьох різних точках, а потім орієнтуються на середній показник.
Висота засклення це відстань від початку перила до точки, що знаходиться зверху. Також визначається найменша відстань, від неї відмінусовують 6 сантиметрів для конструкції із пластику, а також 4 сантиметра для алюмінієвої конструкції. Проміжок, що залишився, заливається монтажною піною.
Якщо балкон був засклений раніше, тоді спочатку його розбирають, а тільки потім – роблять заміри. Щоб не заплутатись у вимірах, найкраще створити ескіз, на якому будуть записані усі параметри.
Підготовчий етап до засклення
У першу чергу потрібно переконатися у тому, що балконний парапет є максимально міцним. Якщо існують певні щілини, вони закриваються за допомогою звичайного оцинковування. Старі парапети, що мають ненадійний вигляд, замінюють, викладають нові із цегли. Обов’язково вирівнюють все горизонтально для рівномірного розподілення маси конструкції. Далі відбувається встановлення і закріплення металевого каркасу для рам. Він кріпиться по периметру, використовуючи дюбелі і саморізи.
Скління балкону своїми руками
Спочатку знімають склопакети із металевих конструкцій, щоб рами були порожніми. Це робиться за допомогою штабика. Рухомі вікна потребують зняття стулки із рами, далі вона нахиляється, піднімається на 2-3 см і знімається із петель.
Далі кріпиться опорний профіль, рама перевертається, вставляється профіль, кріпиться за допомогою киянки.
Перед тим, як засклити балкон, якщо останній поверх, знайдіть собі помічника. Для підняття і закріплення рам у прорізі. Заздалегідь потрібно підготувати свердло і дрель, а також саморізи. Рами з’єднуються при перевірці горизонтального і вертикального рівня. За допомогою анкерів рами фіксуються до будівельних конструкцій. Щілини заповнюються монтажною піною, кріпиться дашок.
Фінальний етап – встановлення склопакетів у рами. Якщо самостійно впоратися із усіма процесами складно, тоді компанія Алуніт стане чудовим рішенням. Наші фахівці якісно виконають усі процеси, запропонують найкращі варіанти матеріалів для скління балконів.