Підвіконня – обов’язковий атрибут при створенні віконної конструкції. Цей елемент є досить важливим, тому його монтажу потрібно приділити велику кількість уваги. Тому пропонуємо розібратися з тим, як встановити підвіконня, розберемося із основними порадами при самостійній заміні такої деталі.
Як правильно установити підвіконня та які інструменти потрібні для цього?
Своїми руками цілком можливо установити підвіконня, якщо у вас є хоча б елементарні навички робити із різними інструментами. Спочатку потрібно врахувати параметри:
- Довжина підвіконня береться до уваги, в залежності від того, якою буде ширина віконного отвору. Туди також додають по 3-5 сантиметрів із кожного боку. Ці сантиметри потрібні для того, щоб «заходити» у бік стін. При монтажі підвіконня на лоджії або балконі, елемент буде запускатися у стіну тільки з одного боку, тому з іншого – буде вільний 1 сантиметр. що розташується над скосом вертикального типу.
- Ширина визначається, відштовхуючись від параметрів віконного отвору, додають 3-5 сантиметрів (щоб зробити відступ) від стіни. Обов’язково береться до уваги товщина штукатурки чи гіпсокартону, іншого додаткового настінного покриття.
Враховуйте і те, що 1 сантиметр підвіконня буде входити в віконну раму, при цьому впираючись у настановну планку. Цей нюанс обов’язковий при проведенні замірів.
Етапи установки
Технологія встановлення поділяється на 4 основні процеси:
- Спочатку готується місце для проведення монтажу. У стіні пророблюються отвори, для цього знадобиться невелика болгарка або перфоратор. Додатково потрібно відновити кладку за допомогою монтажної піни. Важливо залишити 2-сантиметровий зазор, що буде розташовуватися між нижньою площадкою та вікном. Це потрібно, щоб монтажний пістолет зміг пройти при задуванні піною. Якщо підвіконня із каменю, то цей зазор буде досягати 5 сантиметрів.
- Перед закріплення підвіконня потрібно приготувати дерев’яні або пластикові клини. Профіль потрібно обережно промазати силіконом, щоб гарантувати чудову герметизацію. Таким же чином оброблюються торці підвіконь, що виготовлені із ДСП або МДФ.
- Проводимо безпосередньо монтаж, припасовуючи та відцентровуючи до бічних укосів та вікна. Щоб нівелювати накопичення вологи, підвіконня монтують із невеличким нахилом в 3 мм.
- Далі потрібно запінити простір між підвіконням. Якщо цей елемент кам’яний, то використання піни не потрібне, замість цього потрібно «посадити» його на клей СМ 117 або 115.
Коли піна та клей висохнуть, потрібно буде зняти клини, встановити заглушки, закласти примикання (якщо говоримо про бокові стіни).
Як самостійно замінити підвіконня?
Трапляються ситуації, коли підвіконня потребує заміни. Це зазвичай стосується виникнення пошкоджень, які не можна усунути. Наприклад, МДФ або ДСП може розбухати при потраплянні вологи всередину. Інші види матеріалів страждають від механічного впливу, сколів.
Потрібно розуміти, що при незначних ушкодженнях, дірку в підвіконні із пластику можна закрити за допомогою спеціальної плівки. Це дозволить не лише усунути непотрібні дефекти, але й змінити зовнішній вигляд. Якщо єдиним виходом із ситуації стане заміна, то потрібно буде скористатися болгаркою, а також:
- монтажним клеєм на розчинній основі;
- силіконовим герметиком;
- спеціальним клеєм на поліуретановій основі;
- монтажною піною.
Декілька важливих порад, яких варто дотримуватися при заміні підвіконня:
- перед монтажем поверхня підвіконня покривається малярним скетчем або поліетиленом, це дозволить зберегти покриття протягом всього процесу проведення ремонтних робіт;
- на поверхнях із каменю можуть залишитися плями від хім. розчинів, тому після проведення монтажу потрібно покрити підвіконня спеціальними матеріалами для захисту;
- дистанція між низом підвіконня та батареями має складати хоча б 10 сантиметрів;
- при бажанні пофарбувати підвіконня із пластику потрібно використовувати фарбу в балончиках, також підійде фарба на поліуретановій основі із затверджувачем, а також алкідно-уретанові засоби.
Встановлюючи алюмінієві вікна та підвіконня, можна одразу домовитися із фахівцями про подальші роботи, які можуть знадобитися. Це дозволить у разі виникнення будь-яких проблем звернутися до спеціалістів та вирішити усі питання.
Особливості видів підвіконня
Кожен вид підвіконня має свої тонкощі встановлення, тому трішки зупинимось на цьому питанні. Виділяють такі види поверхонь:
- із дерева;
- на основі ДСП та МДФ;
- із каменю;
- із ПВХ.
Вибір виду матеріалу залежить від загального оформлення усього приміщення. Якщо говорити про дерев’яні поверхні, то до їхніх переваг відносять:
- привабливий зовнішній вигляд;
- екологічність;
- можливість надати будь-якого відтінку.
Проте при встановленні потрібно гарантувати гарну гідроізоляцію. Чим порода дерева буде стійкішою та твердішою, тим вища буде її ціна.
Альтернативою дереву стануть ДСП або МДФ плити. Їхня вартість невисока, вони забезпечують можливість імітації натуральної фактури. Верхній шар може бути ламінований, зі шпону, покриватися пробкою.
Проте найбільш популярні варіанти – ПВХ. До їхніх переваг відносять:
- високий рівень стійкості до вологи та ультрафіолету;
- невисока вага, міцність;
- чудові теплоізоляційні властивості;
- можливість надати будь-якого кольору чи візерунку;
- матова чи лакова поверхня;
- великий вибір розмірів – ширини, довжини та товщини.
Монтувати пластикові підвіконня досить легко.
Найдорожчий матеріал – натуральний камінь. Він має відмінний вигляд, гарантує тривалий термін служби. Самостійний монтаж таких поверхонь досить складний, оскільки сама вага виробу достатньо велика.
Компанія Алуніт гарантує якісне та комплексне встановлення віконних конструкцій. Усі роботи будуть проведені професійно та згідно зі стандартами.