Від теплоізоляції балкону залежить не лише комфорт конкретно цієї кімнати, але й утеплення всієї квартири. Пропонуємо розібратися із тим, як утеплити балкон зсередини.
Які матеріали вибрати?
Чудовим рішенням вважається вибір пінопласту та пінополістиролу. Такі матеріали не багато важать, при цьому не здатні обтяжувати виносну конструкцію. Якщо у лоджіях є опалення, то використовують пінопласт мінімум в 0,5 см. Якщо проживати на балконі у зимову пору ви не плануєте, то можна утеплити тоншими листами – в 0,3-0,5 см.
До переваг пінопласту відносять:
- низьку теплопровідність;
- доступні ціни;
- тривалий термін експлуатації;
- стійкість до загорання.
Пінополістирол коштує дорожче, однак, має ряд переваг:
- висока міцність, відсутність ламкості;
- відмінні теплоізоляційні характеристики;
- вологостійкість.
Щоб виконати монтаж цих матеріалів, потрібно лише деякі інструменти та мінімальні навики.
Процес утеплення стін та стелі балкону
За допомогою пінопласту часто балкон утеплюється зовні. Але у такому випадку потрібно звертатися до фахівців, оскільки самотужки виконати таке утеплення вище 1 поверху не вийде. Оптимальним рішенням стане утеплення зсередини. Тут потрібно враховувати, що пінопласт кріпиться до незасклених поверхонь. Для зручності починають зі стелі, а потім плавно переходять до стін та підлоги.
Спочатку поверхню очищають від шпалер та фарби, ґрунтують. Після цього фіксують пінопласт. Це виконують за допомогою обрешітки, але можна і без неї. Також враховуйте, що завдяки каркасу поверхня вирівнюється.
Клейовий спосіб
Перший етап – готуємо суміш за рекомендаціями виробника. Клей наносять на листи пінопласту, рівномірно розподіляють за допомогою шпателю. Вони фіксуються на стелі, кріпляться один до іншого. Для герметизації вузьких щілин використовують поліуретанову піну. Далі – наносять клейовий шар поверх утеплювача, кладуть на армувальну сітку. Далі залишають все до висихання, після – починають фінішну обробку.
Фіксація із каркасом
Якщо потрібно працювати зі стелею, то до неї потрібно прикріпити направляючі із дерева чи металу, так, щоб рейки були однаковими за товщиною із пінопластом. Беруть до уваги і відстань між напрямними і шириною листів утеплювача, оскільки матеріал повинен щільно входити між ними.
Осередки закладають пінопластом. А сам матеріал фіксується саморізами. Залишки закладаються за допомогою монтажної піни.
Без обрешітки
Утеплення балкону без використання каркасу дозволяється лише у випадку, якщо у вас абсолютно рівні стіни. Технологія така ж, як і при клейовому способі.
Утеплення підлоги
Спочатку готують поверхню – видаляють старе покриття, очищають та вирівнюють поверхню. Якщо планується застелення лінолеуму чи дерева, то краще використовувати метод лаг. На підлозі фіксують лаги із брусів, товщиною більшою, ніж пінопласт. Осередок укладається за допомогою утеплювача, стики обробляються монтажною піною. Далі кладуть фанеру чи щось на кшталт цього матеріалу. А потім тонким шаром накладають стяжку бетону. Після цього – переходять до основного покриття.
Обов’язковою умовою комфортного та теплого балкону є алюмінієві вікна та алюмінієві двері від компанії Алуніт. Ми гарантуємо якісне скління лоджій за доступними цінами.