Без вхідних дверей неможливо уявити жоден будинок, як комерційний, так і житловий. Це міцний захист від опадів, холоду, сторонніх запахів, звуків, а також від втручання зловмисників. Окрім цього, такі конструкції повинні мати гарний зовнішній вигляд, служити протягом тривалого часу. Проте надзвичайно важливий момент це те, як вибрати вхідні двері. Пропонуємо розібратися із цим питанням більш детально.
Головні рекомендації, як правильно вибрати вхідні двері
Перед придбанням вхідних дверей, необхідно розібратися із ключовими моментами, які впливають на вибір:
- місце встановлення дверей – квартира, під’їзд, приватний будинок чи офісне приміщення;
- особливості експлуатації конструкції, які навантаження повинна вона витримувати;
- матеріал, із якого виготовлені двері (дерево чи метал);
- кількість стулок;
- колір полотна, стиль оформлення;
- бюджет, який виділяється для придбання;
- розміри дверного отвору.
Ця інформація дозволить зменшити коло пошуку, дозволить швидше визначитися та замовити дерев’яні чи алюмінієві двері.
Як вибрати вхідні двері в будинок?
Економія при виборі дверей у приватний будинок – неправильне рішення. Надзвичайно важливо, щоб замок був максимально надійним. Оптимальний варіант – встановити систему із 2 замками, нічною засувкою. Товщина металу має складати 1,5-2 мм.
Ще один важливий параметр – стійкість до погодних умов. Двері в будинок мають бути утепленими, наповнювачем може виступати мінеральна вата, також пінополістирол. Додатково потрібно утеплити сам короб.
Щоб нівелювати примерзання дверної конструкції, можна скористатися «тамбуром». Це так званий коридор, який буде слугувати буферною частиною. Завдяки йому не відбуватиметься контакту між вхідним полотном та теплим повітрям із приміщення, що опалюється. Також цей метод дозволяє покращити теплоізоляційні властивості, нівелювати виникнення протягу.
Інший варіант – придбання дверей, що мають систему електропідігріву. У такому випадку встановлення нагрівального кабелю відбувається всередині коробки. Це зробить конструкції теплими, нівелює виникнення конденсату.
Для захисту вхідних дверей від вигорання під дією ультрафіолетових променів знадобиться піддашок.
Власники приватних будинків можуть дозволити собі встановлення двостулкових дверей, за необхідності – нестандартних за розмірами. За необхідністю їх оздоблюють склопакетами, елементами із ковкою.
Вибір вхідних дверей для квартири
Також популярне запитання, як вибрати вхідні двері в квартиру. При наявності домофону чи електронного замку на дверях у під’їзді не обов’язково витрачати великий бюджет на встановлення товстих та міцних дверей. Головні параметри, на які варто звернути увагу:
- встановлення надійних дверних замків;
- наявність ущільнювачів, що нівелюють проникнення до квартири неприємного запаху;
- рівень звукоізоляції повинен бути хорошим.
Матеріал конструкції має бути різним. Наприклад, варіанти зі сталі чи алюмінію є універсальним рішенцям для будь-якої квартири.
Оскільки, у квартирі не завжди багато площі, то виробники можуть пропонувати встановлення стандартних одностулкових дверних конструкцій. Проте це правило не є обов’язковим.
Не варто переплачувати за функції, які не є необхідними. Наприклад, для звичайної квартири немає сенсу у встановленні куленепробивних дверей або системи відеоспостереження.
Поради фахівців, як вибрати якісні вхідні двері
Надзвичайно важливо приділити увагу технічним моментам. Особливу увагу фахівці радять звернути на:
- Товщину полотна. Вона може бути від 4 до 15 сантиметрів. Оптимальне рішення – товщина в 8-10 сантиметрів. Якщо матеріал буде якісним, то такі двері чудово впораються із захисними реакціями, не будуть пропускати сторонні звуки.
- Товщину металу. Важливо, аби листи були товщиною від 1 до 2 мм. Це ідеальний варіант, який гарантує відмінні експлуатаційні та захисні функції дверей.
- Товщину зовнішніх накладок. Традиційні рішення – від 10 до 16 мм. Від товщини накладок залежить якість вхідних дверей.
- Товщину металевого листа короба. Короб – основний опорний елемент всієї конструкції, то він має бути міцним. Оптимальна товщина – 1,5-2 мм.
- Замок. Обирайте ті варіанти дверей, у яких понад 2 замки, також підійде моноблок.
Також потрібно враховувати ребра жорсткості.
Замовити якісні алюмінієві двері пропонує компанія Алуніт. Ми використовуємо тільки якісні матеріали, наші фахівці мають необхідні знання та навички, зможуть проконсультувати та встановити якісні двері у будинок чи квартиру.