Фурнітура вікна розрахована на щоденне інтенсивне його використання. Але існують фактори, які впливають на якість віконної фурнітури і можуть її погіршити. До основних з них належать:
- встановлення вікон в абсолютно новому будинку, оскільки такий будинок може з часом дати усадку;
- непрофесійне встановлення віконної фурнітури;
- при значній масі стулки з часом вікно просідає.
Це одразу стане помітним, вікно важко відчинятиметься, стулка не прилягатиме щільно до рами, відчуватиметься протяг. Регулювання вікна допоможе виправити цю проблему. Зазвичай профільні спеціалісти компанії усувають цю проблему, але якщо викликати майстра немає можливості, то відрегулювати металопластикове вікно може і непрофесіонал.
Регулювання пластикових вікон зима-літо
Після встановлення нових пластикових вікон замовники помилково вважають, що основний догляд полягає лише у періодичному очищенні їх від бруду. Вікно потрібно корегувати за допомогою петель в залежності від сезону. Зимою посилювати силу притиску, а влітку – послаблювати. Стандартне положення, яке виставляється при встановленні нового вікна осінь-весна. Перші роки використання ущільнювач щільно прилягає до рами і не утворює протягів навіть в холодну пору. Тому «заглядати» до нового вікна не має потреби декілька сезонів.
При переходу в режим «зима» ущільнювач максимально притискається і забезпечує повну герметизацію. Особливо це актуально в «старих» вікнах, де матеріали з часом починають втрачати свої функції. Потрібно пам’ятати, що циркуляція повітря важлива для підтримання нормального мікроклімату в приміщені. Тому на літній період потрібно послабити притиск. Кваліфіковані майстри попереджають господарів про ці тонкощі і дають інструкцію із детальним описом.
Вікна із алюмінію як і пластикові потребують певного догляду. Відрегулювати алюмінієве вікно відносно сезону (зима-літо) – означає скоригувати силу притискання стулки за допомогою спеціальної фурнітури. Обираючи дешевший варіант віконної фурнітури, замовник має розуміти, що в такому випадку функції вікна будуть обмеженні. Зекономивши на вартості в майбутньому віконна фурнітура без належного догляду прослужить значно менше.
Як відрегулювати алюмінієве вікно своїми руками?
Спеціальний елемент, який забезпечує різні режими віконної фурнітури-ексцентрик або цапфа. Він розташований збоку стулки і має отвори для шестигранного ключа. На віконній стулці розташований не один ексцентрик, важливо знайти їх усі і правильно відрегулювати. Якщо пропустити хоча б один в тому місці стулка не буде прилягати досить щільно, є імовірність утворення протягу. Чим більш габаритне вікно тим більше ексцентриків там буде знаходитись. Далі потрібно взяти спеціальну викрутку і повернути за годинниковою стрілкою кожну цапфу, усі елементи мають бути в однаковому положенні. Упевнитись в тому що Ви зробили все правильно досить просто. Потрібно взяти аркуш паперу відчинити вікно, притиснути аркуш до рами і зачинити. Якщо при спробі витягнути листок рветься це означає, що Ви перевели віконну фурнітуру в зимовий режим і стулка прилягає щільно.
Якщо після всіх правильно виконаних процедур все одно проходить холодне повітря, можливо проблема в ущільнювачі. З часом він зношується і втрачає свої функції. Замінити його досить просто. Витягуємо з пазів по всьому периметру віконної рами стару гуму. Очищаємо старою зубною щіткою і вологою ганчіркою пази та встановлюємо нову цільну стрічку.
Влітку, щоб перевести вікно у літній режим, потрібно повернути ексцентрик проти годинникової стрілки.
Головні ознаки, що вікно правильно відрегульоване:
- вільне проходження стулки повз віконної рами;
- ручка легко обертається;
- немає тертя.
Якщо Ви невпевнені, що справитесь з процесом регулювання вікна і не розумієте, що таке шестигранник, тоді цю справу краще довірити професіоналу Важливо пам’ятати, що дилетант може зламати механізм і тоді знадобиться серйозний ремонт. При неправильному регулюванні стулки можуть покоситися, скло тріснути. Відрегулювати вікно для кваліфікованого фахівця легке завдання з яким він швидко справиться. Тому перед тим як зекономити на виклику майстра подумайте двічі чи воно того варте.
Правильне регулювання ручки
Для цього потрібно виконати:
- натягнути накладу на себе та повернути на 90°;
- виконати докручення гвинтів (без надмірних зусиль);
- повернути накладку у попереднє положення.
Такі несправності виникають, але дуже рідко.
Куди звернутися за допомогою?
Українська компанія «Алуніт» виробляє та встановлює алюмінієві вікна, проводить гарантійне обслуговування. Ми надаємо повний спектр послуг від «А» до «Я». Наші працівники:
- надають професійну консультацію з будь-якого питання, яке стосується алюмінієвих конструкцій;
- підберуть профільну систему, яка ідеально впишеться у дизайн замовника;
- проведуть професійний монтаж металевих конструкцій;
- надають послуги з гарантійного обслуговування;
- займаються ремонтом конструкцій з металу (регулювання, заміна ущільнювача, заміна фурнітури, усунення проблем зі стулками);
- змінюють ущільнювач або фурнітуру;
- встановлюють відкидно-поворотні механізми;
- усувають будь-яку пошкодження на віконному профілі;
- замінюють склопакети, що були ушкоджені.
Звернувшись до нас, можна розраховувати на відмінний результат.