Миття вікон – важливий момент у підтриманні чистоти та затишку у домі. Кожна господиня відповідально підходить до цього процесу, тому ми пропонуємо розібратися, як мити вікна, які засоби використовувати для досягнення бездоганного результату.
Підготовчі процеси
У першу чергу – потрібно обрати вдалий похмурий день, але без вітрів. Саме за такої погоди можна довести все до сяючої чистоти. Вітер і сонце сприяють тому, що поверхні швидко висихають, а отже – не вдасться досягти бажаного результату. У зимовий час краще не мити вікна із вуличної сторони, оскільки через сніг та мороз видалити бруд буде досить складно.
Якщо існує гостра необхідність провести таку процедуру саме в зимовий час, тоді краще додавати сіль у мильні розчини. Для тих, хто буде мити вікна на високих поверхах, дуже важлива страховка, щоб убезпечити себе від падінь.
Обираємо засоби для миття та інструменти
Головне правило, як мити вікна без розводів, це використовувати потрібне спорядження. Актуально використання:
- мокрої губки або спеціальної шмати (щоб зекономити сили та час, краще купувати магнітну щітку, якою прибирається мильний розчин);
- спеціальної полірувальної мікрофібри або м’якої тканини (можна також використовувати серветки або папір);
- тазу із теплою водою;
- стяжки.
Пам’ятайте і про те, що не допускається чищення скла та рам за допомогою металевих щіток, жорстких губок, ножів, викруток та інших схожих предметів. Також під забороною використання шліфувальних матеріалів, які залишають царапини на поверхні. Якщо застосовувати хімікати (розчинники та кислоти), то поверхні також будуть пошкоджені.
Миючі засоби
У магазинах достатня кількість засобів, які можуть впоратися із забрудненнями різного характеру. Проте, якщо у родині є алергіки, то від такого способу краще відмовитись. Найкращим рішенням у такому випадку стане використання народних рецептів:
- 2 ч. л. крохмалю;
- 500 мл оцту;
- 2 ч. л. нашатирного спирту;
- 50 г хлорки;
- 0,5 ст. л. аміаку.
Усі ці компоненти необхідно розбавити у 1 літрі води.
Ще один варіант безпечного миючого засобу – це використання крейди та горілки. Тверду речовину потрібно подрібнити, а потім розбавити спиртом до формування розчину, схожого на сметану.
Також можна використовувати настій чаю. Він дозволяє легко впоратися із брудом. Щоб зробити необхідний розчин, готують склянку чорного міцного чаю, додають туди 3 ст. л. оцту. Ця суміш наноситься на скляну поверхню за допомогою ганчірки, а після – промивають водою. Далі, щоб додати ідеального блиску, використовують газети.
Декілька секретів для ідеальної чистоти
Якщо ви прагнете додати склу блиску та прозорості, тоді краще після миття вікон ще нанести нашатирний спирт. Завдяки такому рішенню можна позбавитися від жиру на скляній поверхні та рамах.
Також потрібно пам’ятати про такі рекомендації:
- якщо потрібно очистити пофарбовані дерев’яні рами, то віддавайте перевагу рідкому милу;
- для видалення рідини, що залишилася після миття, використовуйте шкребок чи швабру, рухатися краще – зверху і донизу, щоб рідина стікала із поверхні;
- брудні плями, що лишаються від мух, можна видалити за допомогою ріпчастої цибулі;
- бруд на склі можна видалити за допомогою сирої картоплини;
- щоб скло мало ідеальний блиск, краще використовувати крохмаль для його очищення.
Також не забувайте, що під час миття вікон, краще закривати двері, а віконні рами – відкривати. Протягів не повинно бути.
Рекомендація! Якщо Вам не до вподоби оцтовий запах, тоді можна замінити цю речовину на сік лимону чи лимонну кислоту.
Як правильно мити вікна алюмінієві в швидкому режимі?
Перед застосуванням того чи іншого миючого засобу, потрібно переконатися, що цього не забороняє виробник. Чистка починається із рами вікна, застосовуючи для цього звичайну губку та чисту воду. Щоб видалити стійкі та застарілі плями, можна використовувати спеціальні гелі для очищення скляних поверхонь.
Очищену поверхню потрібно протерти серветкою бо м’яким клаптиком тканини. Далі можна переходити безпосередньо до миття скляної поверхні. Щоб видалити пил, беруть вологу губку та протирають поверхню 2-4 рази. Після цього використовується мікрофібра, щоб не допустити виникнення розводів. Рухаємось із нижньої частини і до верху. Коли ці маніпуляції буде закінчено, потрібно протерти склопакет за допомогою газети чи іншої м’якої тканини.
Особливої уваги варто приділити миттю вікон після закінчення ремонтних робіт. Сама послідовність виконання робіт лишається незмінною, проте доведеться докласти більшої кількості зусиль. У першу чергу не відкладайте цей процес, адже, чим довше плями будуть сохнути, тим гірше це для процесу миття.
Перед процесом очищення потрібно розчинити гель для миття вікон у мисці із теплою водою, а далі за допомогою губки протирайте поверхню потрібну кількість разів. Скло можна обробляти за допомогою спеціальної піни, яка також змивається губкою чи скребком. Далі використовується мікрофібра, яка поглинає зайву вологу та не дозволяє утворюватися розводам.
Щоб встановити якісні вікна, які будуть простими у догляді, краще звернутися до перевірених фахівців. Саме такою є компанія Алуніт, яка пропонує встановлення відмінних алюмінієвих вікон, які не лише будуть виконувати своє пряме призначення, але й створять оригінальний інтер’єр та екстер’єр. Приємно здивують доступні ціни на встановлення вікон.