Міжкімнатні двері – важливий елемент облаштування будинку чи квартири. Окрім захисту приватного простору, такі конструкції використовуються і для ізоляції приміщення, і для розділення кімнат, і для підтримання дизайну. Із питанням, як правильно встановити міжкімнатні двері, зіштовхуються уже після завершення усіх ремонтних робіт у квартирі чи будинку. Саме із цим питанням і пропонуємо розібратися.
Як обрати двері?
Основний момент, на який потрібно у першу чергу звернути увагу, це те, які обрати міжкімнатні двері. Вони можуть бути розпашними, складними або розсувними. Частіше за все використовують розпашний вид дверей, хоча вони і забирають чимало вільного простору.
Якщо кімната невелика, тоді краще віддати перевагу розсувним дверям, що можуть мати різноманітні форми. Щодо складних дверей, то у них достатньо низький рівень зносостійкості та недовгий експлуатаційний термін. Проте завдяки оригінальному оформленню та варіативності моделей, цей вид дверних конструкцій досить популярний.
Обираючи двері, обов’язково враховуйте характеристики приміщення, де вони будуть встановлюватися. Перед замовленням потрібно визначити точні розміри дверного отвору. Також враховують:
- кількість секцій або стулок;
- сторону відкривання дверей;
- необхідність порогу.
Уже безпосередньо при замовленні найкраще детально оглянути якість зібраних дверей, відсутність пошкоджень та дефектів.
Підготовчі роботи
Перед тим, як встановити міжкімнатні двері, потрібно підготувати:
- пилку;
- рівень;
- викрутку;
- дриль;
- рулетку, стамеску;
- олівець;
- цвяхи, дюбеля, саморізи;
- монтажну піну, ніж та кутник.
Якщо якісь інструменти відсутні, то краще позичити чи придбати.
Перед тем, як почати встановлення дверей, обов’язково демонтують старі. Обов’язково одягайте захисні маски та окуляри. Спочатку відбувається демонтаж дверного полотна із дверей. Для видалення дверної коробки обов’язково прибирають розчин, що утримує раму. Далі роблять вгорі стійки пропили, що полегшить витягування дверної коробки.
Основні правила при монтажі дверей:
- Відповідність розмірів блоку і дверного отвору має бути ідентичною. Відстань між конструкціями повинна бути 3 см. Це дозволить розташувати блок всередині отвору. При меншій відстані перфоратором збільшують отвір. Занадто великий отвір зменшують із використанням дерев’яного бруска.
- Щоб нівелювати перекос дверного блоку, до коробки фіксують дві горизонтальні планки. Це сприятиме точності установки.
Після всіх підготовчих моментів можна переходити безпосередньо до встановлення.
Покрова інструкція виконання
Алюмінієві двері чи будь-які інші потрібно підготувати до встановлення. На полотні обов’язково роблять виїмки для петель, відстань – 20 сантиметрів від нижнього та верхнього краю. Далі під кутом 45 градусів відпилюють дверні укоси. Вони фіксуються до дверного полотна, позначаються місця встановлення петель, виконуються виїмки для кріплення шарнірів.
Елементи монтажу коробки
Можна придбати двері, що уже матимуть готову дверну коробку. Тоді це суттєво полегшить установку. Але у більшості випадків коробки збираються самотужки. Для цього складають усі частини у потрібному порядку, беручи до уваги сторону відкривання дверей. Далі відбувається фіксація верхньої планки коробки із стійками (за допомогою цвяхів або саморізів).
За наміченими місцями кріпляться навіси. Якщо є у комплекті косяки і наличники, то вони матимуть кріплення і зрізи як пластикові кілочки. Складання не займе багато часу. Далі потрібно встановити коробку у дверному отворі, для цього використовуються клини. Щоб усе було правильного положення, краще користуватися рівнем. Нижня частина коробки повинна поєднувати із площиною підлоги.
Кріплення полотна
Наступний етап – встановлення дверного полотна. Воно фіксується саморізами, а кріплення ховаються петлями. Щоб зафіксувати дверну коробку, верхня частина встановлюється у клини, що підготовлені раніше. Далі кріпиться інша частина коробки.
Щілини і наличники
Частини дверного блоку обов’язково заклеюються спеціальним скотчем або плівкою. Після цього щілини змочуються водою, а далі заповнюються пістолетом. Коли піна повністю висохне, її обрізають ножем, а після – здирають плівку та скотч.
Фінальний етап – кріплення наличників. Лиштви потрібно обрізати до 45 градусів, використовуючи ножівку чи пилу. Наличники перед кріпленням обробляють герметиком на основі силікону. Підготовлений наличник фіксується до одвірка та кріпиться цвяхами чи шпильками.
Якщо самостійно встановити двері чи офісні перегородки складно, тоді краще звернутися до фахівців компанії «Алуніт».