Уважний господар має знати про особливості догляду за пластиковими вікнами, щоб нівелювати потенційні загрози швидкого зношування елементів вікна, необхідності ремонту та значно продовжити до максимуму строк користування.
Обов’язкові вимоги
Алюмінієві вікна постійно використовують для провітрювання приміщення впродовж року. Це сприяє засміченню не лише зовнішньої їх частини, а й так званої «начинки» – внутрішніх елементів, фурнітури. Тому спеціалісти радять не нехтувати елементарними нормами догляду:
- щосезону очищувати як скло спеціальними миючими засобами, так і внутрішні частини і фурнітуру від пилу та бруду;
- перевіряти цілісність механізмів та робити, при необхідності, вчасно поточний ремонт чи заміну певних частин вікна;
- звертати увагу на стан гумових ущільнювачів, які, як і фурнітура потребують змащування, але інакшими мастилами (зазвичай на основі гліцерину).
На зимовий період бажано також знімати москітну сітку, щоб уберегти її від пошкоджень.
Як перевести вікна на зимовий режим?
Не зважаючи на те, що сучасні вікна присутні майже у кожному житлі у містах та й менших населених пунктах, не багато власників володіють знаннями про всі можливості своїх вікон. Практично кожна фурнітура дозволяє регулювати не лише напрямок повітря, що заходить у приміщення, а й його об’єм. Навіть повністю захистити себе від проникнення небажаних повітряних потоків у зимовий час. Це значно збереже витрати на опалення оселі і є економічно вигідним та практичним рішення, що не потребує значних зусиль.
Перед тим, як розпочати роботу з налаштування вікна, слід перевірити, чи володіє віконна система такими функціями. Для цього перевіряють:
- наявність спеціальних пазухів (отвори під шестигранник чи зірочку);
- щільність прилягання віконної стулки.
Останній момент перевірити досить просто. Необхідно закласти паперовий листок між стулкою та рамою, зачинити вікно й спробувати протягнути листок між ними. Якщо вдалося – то налаштування необхідні. Якщо ж експеримент показав, що вікно й так прилягає дуже щільно, ніяких додаткових налаштувань можна не робити. Оцінку можна провести й за тугістю повернення віконної ручки
Робити таку перевірку краще в кінці літа – на початку осені, коли перші холодні потоки повітря можуть не помітно, але суттєво нашкодити здоров’ю, особливо при наявності дітей у домі.
Поетапність дій
Ступенів прилягання віконної стулки зазвичай у вікнах із високоякісною фурнітурою, що помітно по локації цапф (ексцентриків). На підготовчому етапі важливо знайти всі цапфи, бо пропуск хоча б одного зведе нанівець зусилля. Стандартно цапфи при монтажу віконної системи розташовують посередині, чого достатньо у літній період та міжсезоння. Однак узимку стулка все ж буде пропускати повітря. Тому варто перевірити стан прилягання та знайти ексцентрики, що розташовуються на боковій частині вікна. Кількість таких цапф залежить від розмірів вікна – чим воно габаритніше, тим і ексцентриків більше.
Додатково необхідно знайти інструменти для налаштування вікна. Ними можуть стати:
- шестигранний ключ;
- викрутка;
- пасатижі.
Практично у кожного господаря вони є в наявності. Їх тип залежить від фурнітури.
Сама процедура налаштування складається з повороту цапф по годинниковій стрілці на декілька міліметрів. Усі ексцентрики мають стояти у однаковому положенні.
Після виконання цих дій, необхідно знову перевірити щільність прилягання тими ж методами, що і в підготовчий період, щоб упевнитися у ефективності своїх дій.
Якщо не вистачає часу, бажання чи досвіду проводити підготовку вікон до зимового періоду, спеціалісти компанії Алуніт виконають процедуру швидко, недорого та професійно.