Рулети на вікнах

Переваги рулонних гардин беззаперечні. Вони водночас вишукані і лаконічні, не займають багато місця, ідеально вписуються в будь-який інтер’єр та повністю виконують свої основні функції – захист від сонця та створення приємної затишної атмосфери. Практичність їх використання виявляється навіть у простоті та зручності догляду за ними. Та й використовувати ролети можна десяток років без втрати ними презентабельності зовнішнього вигляду.

Щоб повністю скористатися всіма перевагами цих виробів, варто заздалегідь продумати не тільки тип конструкції, текстуру та її колір, а й спосіб кріплення, що буде гармонізувати зі стилістикою приміщення.

Як кріпити рулонні штори?

Монтажні роботи слід починати з вибору локації. На неї впливає декілька основних чинників, зокрема тип, розмір та особливості експлуатації. Найбільш поширеними місцями кріплення є:

 1. Стіна над отвором. Візуально розширює віконний отвір у не великих кімнатах.
 2. Під стелею. Низькі стелі та глухі вікна, вітрини чи інші невеликі конструкції стануть відмінним варіантом для такого типу кріплення. Це дозволить видовжити вертикаль та зробити приміщення більш зручним.
 3. На прорізі вікна. Сучасний підхід з лаконічним виконанням стане приємним рішенням для креативних людей.
 4. На рамі чи стулці. Тут алюмінієві вікна поєднуються з ролетами, стають єдиним цілим, однак не заважають іншим предметам на підвіконні. Навіть тюль буде елегантно доповнювати інтер’єр кімнати.

За системами тканинні штори також відрізняються, що детермінує певні нюанси монтажних робіт. Відкриті складаються із:

 • валу;
 • тканини;
 • кріплень;
 • регулюючого висоту ланцюжка.

Іноді передбачається використання сверління в якості кріплення.

Закриті відрізняються наявністю короба, де зберігається вал та сама тканина. Також є направляючі. Часто саме такі системи використовують при бажанні мати «автоматизовані» вікна, управляти відкриванням та зачиненням штор на яких можна на відстані.

Найпростіший тип кріплення

Найпростіший тип кріплення

Не маючи досвіду або інструментів для кріплення штор, можна підібрати найбільш легкі варіації конструкцій, що монтуються без свердління. Слід зазначити, що такі легкі системи можуть бути досить привабливими, однак дещо поступаються в довговічності та функціональності.

Перед монтажем поверхня знежирюється. За цим фіксується в певному напряму двосторонній скотч. Залишилося пружинний кронштейн навісити на стулку, надягти кришки та встановити вал з тканини. А готову конструкцію поєднати зі скотчем.

Відкритий тип

Необхідним інструментарієм є проста лінійка, будівельний рівень, олівець, викрутка та дриль. Також треба придбати саморізи, якщо вони не входять у комплект.

Покрокова інструкція:

 • перевірка наявності всіх елементів конструкції та інструментів;
 • зібрати вал та прикласти його до місця кріплення;
 • відмітити місця для кронштейнів та перевірити правильність горизонталі рівнем;
 • просвердлити позначені місця, закріпити само різами кронштейни;
 • вставка засувок з шестернями та валу;
 • маскування кронштейнів кришками;
 • заведення ланцюжка до основи конструкції.

Якщо передбачається використовування волосіння, то воно кріпиться до рами вікна і виконує роль додаткового гаранту надійності. Зробити заміри допоможуть ті ж помітки, що виконуються для кронштейнів.

Закритий тип

Закритий тип

До інструментів додається той же двосторонній скотч. А основною проблемою, як кріпити рулети на вікна такого типу, є потреба установки бокових направляючих штапиків на віконну конструкцію.

Процедура зводиться до таких етапів:

 • обезжирення поверхні;
 • примірки верхньої частини штор з направляючими (знімається кришка, намічаються місця свердління, при потребі – вкорочується верхня частина направляючих канцелярським ножем);
 • свердління отворів;
 • закріплення короба саморізами та фіксація бічних кришок;
 • скотч кріпиться на зворотню сторону направляючих та цим же боком конструкція притуляється до вікна;
 • відрегулювати систему та зафіксувати обмеження ходу.

Якщо ж бажання занурюватись у нюанси та, можливо, пошкодити систему некваліфікованими діями немає, то можна замовити професійне виконання монтажу штор тканинного типу в компанії Алуніт. Доступні ціни, оперативність та гарантована якість роблять таку співпрацю практичним рішенням.