Поки не створили енергоефективні склопакети, запотівання скла було сигналом того, що вікно має певні проблеми. Проте сучасні енергоефективні вікна також мають схильність до утворення конденсату (зазвичай це відбувається на зовнішній частині вікна), проте це не є чимось поганим. У цій статті розберемося, чому утворюється конденсат на вікнах та як можна нівелювати це явище.
Чому збирається конденсат на вікнах зсередини?
У випадку, коли всередині склопакета з’являються краплини води, потрібно бити тривогу. зазвичай – це сигналізує про втрату герметичності, що дозволяє волозі разом із повітрям потрапляти всередину. Далі відбувається накопичення вологи, яка зі зниженням температури випадає на скло як конденсат.
Щоб позбавитися від подібної проблеми, необхідно вдаватися до радикальних рішень і міняти повністю конструкцію. Якщо вікна оснащені профілем відмінної якості, тоді заміна не потрібна, можна обійтися лише встановленням нового склопакету.
Серед основних причин, чому на вікнах конденсат:
- втрата герметичності через порушення технологій виробництва безпосередньо склопакета;
- розгерметизація у результаті фізичного пошкодження.
З’ясувати точну причину та надати кваліфіковані поради зможуть тільки спеціалісти.
Конденсат із сторони приміщення
Однією із причин виникнення конденсату на склопакеті зі сторони кімнати є високий рівень вологості повітря (на рівні 60%). Також поширеною причиною є неякісна теплоізоляція безпосередньо вікна. Від рівня теплоізоляційних властивостей залежить і теплота скляної поверхні всередині самої кімнати. Випадання конденсату відбувається на холодній площині.
У цьому випадку для позбавлення конденсату потрібно привести до зменшення рівня вологості повітря у кімнаті, проводячи систематичне провітрювання приміщення. Також можна здійснити повну заміну склопакету на більш енергоефективний.
Друге рішення покращить рівень зникнення тепла, а це призведе до охолодження приміщення під час опалювального сезону. Щоб здійснити правильний вибір склопакету, можна скористатися енергокалькулятором, або ж проконсультуватися із фахівцями компанії «Алінут».
Досить часто причиною виникнення конденсату може бути непрофесійне виконання відкосів. У такому разі потрібно або перевстановити, або замінити відкоси.
Якщо явних причин виникнення вологи немає, але при цьому на вікні велика кількість рослин, варто подумати про їх часткове переміщення. Справа в тому, що рослини вимагають не лише великої кількості уваги, але і поливу. Крім цього, вони можуть самостійно створювати вологу. Тому на зимовий період варто розглянути варіант переміщення рослин із підвіконня на інше місце.
Чому конденсат виникає на «теплих» пластикових вікнах?
Раніше подібної проблеми не було. Проте зі встановленням енергозберігаючих вікон, власники житла почали все частіше зіштовхуватися із подібною проблемою. «Теплі» вікна запотівають у холодний сезон із зовнішньої сторони. Зазвичай спостерігати таке явище можна вранці, адже саме тоді відбувається швидкий підігрів повітря, у той час як зовнішня частина склопакета залишається у такому ж стані.
Оскільки енергоефективні склопакети не пропускають тепло із кімнати, то зовнішня поверхня скла залишається у низькому температурному режимі. Це призводить до випадіння конденсату.
Потрібно пам’ятати, що виникнення конденсату на «теплих» склопакетах із зовнішньої сторони не нашкодить якісним конструкціям. Єдиним правильним рішенням, що робити, щоб не було конденсату на вікнах, стане лише очікування до того часу, поки волога почне випаровуватися самостійно.
Щоб не думати, як боротися із конденсатом на вікнах, потрібно ще під час проектування конструкцій та підбору склопакеті варто передбачити застосування зовнішніх скляних поверхонь із ефектом, що перешкоджає запотіванню.
Як забрати конденсат на вікнах?
Якщо вікна алюмінієві запотівають зовні, це є доброю ознакою. У такому випадку не потрібно виконувати додаткових маніпуляцій. У інших випадках існує два рішення:
- зменшення рівня вологи у приміщенні, регулярне провітрювання кімнат;
- підвищення температури внутрішньої частини вікна – за допомогою заміни склопакету.
Встановити якісні склопакети можна в компанії «Алуніт», отримавши чудовий сервіс і відмінні вікна.